İSO MEİP Çalışmaları, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım Başkanlığında, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beş Oda Temsilcilerinin Bulunduğu İstişare Toplantısında Ele Alındı

  • Diğer Haberler
tekirdag-valiligi-meip-toplanti-01

İstanbul Sanayi Odası (İSO), 2019 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte, Mesleki Eğitim İşbirliği Projesi (MEİP) kapsamında yürüttüğü çalışmaları, Tekirdağ Valiliğinin ev sahipliğinde ilin eğitim ve oda temsilcileri ile paylaştı. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve beş odanın katılımıyla gerçekleştirilen Mesleki Eğitim İstişare Toplantısında ayrıntılı bir sunumla paylaştı. İstişare toplantısında İSO Genel Sekreter Yardımcısı Hakan Çoban ve İSO Çalışma Hayatı ve Mesleki Gelişim Şubesi Müdür Yardımcısı Meltem Arıoğlu tarafından İSO’nun MEİP çerçevesinde gerçekleştirdiği tüm projeler hakkında katılımcılara ayrıntılı bir sunum yapıldı.

Tekirdağ’da yürütülmekte olan mesleki eğitim işbirliği çalışmalarının değerlendirilmesi ve yaygınlaştırılması ile İstanbul Sanayi Odası tarafından yürütülmekte olan çalışmalarda elde edilen deneyimlerin paylaşılması amacıyla gerçekleştirilen toplantıda Vali Yıldırım; “İstanbul Sanayi Odası’nın yapmış olduğu çalışmalar oldukça güzel bir örnek. Bu güzel örneklerin sayılarını artırmak lazım. Güzel olan her şeyi değerlendirerek ilimize uyarlamaya, hatta ilerletmeye ve geliştirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda mesleki eğitim işbirliği projesini İstanbul’da yapılış şekliyle tanıyalım. Biz de burada kendi kapasite ve kabiliyetimiz dahilinde neler yapabiliriz ona bakalım.” dedi.

Konu ile ilgili İSO yöneticilerinin yaptıkları sunumların ardından Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü İsmail Yılmaz tarafından da il genelinde yürütülmekte olan mesleki eğitim işbirliği çalışmaları ve okul sanayi işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla yapılması planlanan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Toplantıya Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra; Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Çetin, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Cem Tunalı, Hayrabolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fehmi Altayoğlu, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Eskicioğlu da katıldı.