KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İSO Yönetimine Nezaket Ziyaretinde Bulundu

  • Diğer Haberler
kktc-cumhurbaskani-ziyaret-01

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) 5. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetimini ziyaret etti. İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ve İSO Meclis Başkanı Ender Yılmaz ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada, KKTC Türkiye Büyükelçisi İsmet Korukoğlu, KKTC İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand Çınar ile KKTC İstanbul Muavin Konsolos Mehmet Tuncan ve Gamze Kara katıldı.

İSO genel merkezi Odakule binasında gerçekleşen ve bir nezaket ziyaretti niteliğindeki buluşmada İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İrfan Özhamaratlı ile Cemal Keleş, İSO Yönetim Kurulu Üyeleri Sultan Tepe (Sayman), Kemal Akar, İnan Altınbaş, Hüseyin Çetin, Dr. Faruk Sarı, İSO Meclis Başkan Yardımcıları Sadık Ayhan Saruhan ile Yüksel Özyurt ve İSO Meclis Başkanlık Divanı Katip Üyesi Koray Yavuz da yer aldı.

Ziyarette, öncelikle ülkemizin yaşadığı büyük deprem felaketinin etkileri konuşuldu. Yaşanan insani ve ekonomik kayıplara değinilen görüşmede, Türkiye’nin en kısa sürede deprem yaralarını büyük bir toplumsal dayanışma ile sararak ayağa kalkacak güçte olduğu dile getirildi.

KKTC’den iş insanlarının da yer aldı ziyarette iki ülke arasında gelecekte yatırım ve ticaret imkanlarının daha da artırılmasına ilişkin geliştirilebilecek projeler üzerinde de duruldu. Özellikle KKTC’nin Türk iş dünyasına sunduğu yatırım alanları ile ilgili de fikir alışverişi yapıldı.