İSO, İTO ve DTO’dan Hain Terör Saldırısına Karşı Ortak Açıklama

  • Diğer Haberler
besiktas-teror-saldirisi-02

İstanbul Sanayi Odası (İSO), İstanbul Ticaret Odası (İTO), ve Deniz Ticaret Odası, 10 Aralık’ta Beşiktaş’ta gerçekleşen iki hain terör saldırısına karşı ortak bir bildiri hazırlayarak, eylem sonrasında adı “Şehitler Tepesi” olarak değiştirilen alanda kamuoyu ile paylaştı. Saldırının meydana geldiği Şehitler Tepesi’nde İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, İTO Başkanı İbrahim Çağlar ve Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan tarafından yapılan basın açıklamasına İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay da katıldı. “Kardeşlik duygumuz sarsılmaz köklere sahip, geleceğimize olan inancımız tam” başlıklı açıklamanın tam metni şöyle:

"Bugün burada, yüreğimizi yakan alçak bir saldırının gerçekleştirildiği Şehitler Tepesi’nde bir araya geldik.

İstanbul iş dünyasını temsil eden İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası ve Deniz Ticaret Odası olarak, şehrimizde yaşanan bu hain terör saldırısına karşı tepkimizi olay yerinde bir kere daha ifade etmek ve şehitlerimizi anmak için burada bulunuyoruz.

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Bahçıvan ve İSO Meclis Başkanı Bodur Okyay, saldırının yapıldığı yere çelenk bıraktı
İSO Yönetim Kurulu Başkanı Bahçıvan ve
İSO Meclis Başkanı Bodur Okyay,
saldırının yapıldığı yere çelenk bıraktı.

Bizler, bu hain saldırıyı gerçekleştiren bölücü terör örgütü PKK’yı ve uzantısı taşeronlarını nefretle kınıyoruz, lanetliyoruz.

Terör aziz milletimize karşı kanlı ve acımasız yüzünü maalesef bir kez daha gösterdi.

10 Aralık Cumartesi akşamı Beşiktaş'ta iki noktada çevik kuvvet ekibimizi ve sivilleri hedef alan iki patlama sonucu milletçe büyük bir acı yaşadık. Evlerimize ve yüreklerimize ateş düştü.

Bu acıyı, bu ihaneti asla unutmayacağız.

Derin bir üzüntü içinde olsak da, terörün vahşi ve insanlık dışı tuzaklarına düşmeyeceğiz.

Huzurumuzu ve kardeşliğimizi bozmak için adeta ülkemize karşı cephe oluşturan FETÖ, DAEŞ, PKK ve benzeri hain örgütlere karşı her zaman olduğu gibi dirayetimizi, birliğimizi, dirliğimizi koruyacağız. Teröre karşı dimdik ayakta kalacağız.

Buradaki birlikteliğimiz bunun en güzel ifadesidir. Bu toplumu bin yıldır bir arada yaşatan kardeşlik duygusu sarsılmaz köklere sahiptir. Ülkemizi ve milletimizi bölmek isteyenler amaçlarına kesinlikle ulaşamayacaktır.

Terörün amacı korkutmak, yıldırmak, umutsuzluk yaratmak, güveni sarsmaktır.

İstanbul iş dünyası olarak yüksek sesle belirtmek istiyoruz ki; geleceğimize olan inancımız asla sarsılmayacak. Korkmuyoruz, yılmıyoruz.

Bizler ülkemize her zamankinden daha fazla güvenerek yüreğimizi ortaya koyarak, çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.

Canları pahasına teröre karşı kahramanca mücadele eden emniyet teşkilatımızın her zaman yanındayız.

Saldırılarda şehit olan polislerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; acılı ailelerine sabır ve başsağlığı; yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Dualarımız onlarla birlikte.

Hepimizin başı sağ olsun."