Avrupa İşletmeleri Ağı

Avrupa İşletmeler Ağı Projesi

Avrupa İşletmeleri AğıAvrupa Komisyonu’nun, işletmelerin AB mevzuatı, dış ticaret ve teknoloji alanında tek bir merkezden hizmet alabilmelerini sağlamak amacıyla oluşturduğu Avrupa İşletmeler Ağı (Enterprise Europe Network), 2008 yılından bu yana İstanbul Sanayi Odası’ndaki merkezi ile firmalarımıza hizmet vermektedir. 54 ülkede 3.000’den fazla uzmanın çalıştığı Avrupa İşletmeler Ağı, firmalarımıza bu ağ sayesinde doğru bilgi ve müşteriye ulaşma fırsatı sağlamaktadır.

Günümüzde firmalarımızın en önemli problemlerinden biri yurt dışına nasıl açılacaklarını bilememeleri ve kendileri için büyük potansiyel arz eden pazarlardaki ticari ve teknolojik fırsatları kaçırmalarıdır. İstanbul Sanayi Odası’nda 14 kişilik bir ekiple hizmet veren Avrupa İşletmeler Ağı İstanbul Merkezi, firmalarımıza uluslararası pazarlara açılma ve yabancı ortaklarla ticari ve teknolojik iş birlikleri kurmalarına destek olmaktadır.

Avrupa İşletmeler Ağı İstanbul Merkezi AB, uluslararasılaşma ve teknoloji alanındaki uzmanları ile;

  • AB mevzuatı, standartları ve hibelerine ilişkin sorularınızı yanıtlamakta
  • Yeni müşteriler bulmanıza yardımcı olmakta,
  • Hedef pazar belirlemenizde danışmanlık hizmeti vermekte,
  • Teknoloji geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarınız konusunda bilgi ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

KOSGEB ve Sabancı Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen ve İstanbul’daki firmalara hizmet sağlayan projenin tüm etkinliklerini www.aia-istanbul.org adresini ziyaret ederek ve web sitesine üye olarak takip edebilirsiniz.