İSO - İTÜ KOBİ'ler İçin Endüstriyel Tasarım Projesi

Bitirme Tezleriİstanbul Sanayi Odası ve İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü işbirliğiyle 2003 yılından itibaren her yıl başarıyla gerçekleştirilen "İSO-İTÜ KOBİ'ler için Endüstriyel Tasarım Projesi", İSO üyesi firmalar tarafından üretilebilecek ve satılabilecek yeni bir ürünün, mevcut pazardaki fırsat ve sorunlar esas alınarak İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencileri tarafından tasarlanması ve projelendirilmesini kapsamaktadır. Proje, son sınıf öğrencileri tarafından mezuniyet projesi olarak yürütülmektedir.

İSO-İTÜ Endüstri Mühendisliği "Organizasyonel Performans" Bitirme Tezleri İşbirliği Projesi

İstanbul Sanayi Odası ve İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü işbirliğiyle 2006-2007 öğretim yılında başlatılan İSO-İTÜ Endüstri Mühendisliği Bitirme Tezleri çalışmasına periyodik olarak her yıl devam edilmektedir.

Söz konusu proje ile İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerinin, bitirme tezlerini İSO üyesi firmalarda gerçekleştirmesi ve böylece bu firmalarda organizasyonel performansın artırılmasına imkan sağlanması, sanayi-üniversite işbirliğinin geliştirilmesi ile akademik çalışmaların ekonomik kalkınmaya katkısının artırılması amaçlanmaktadır.


İSO - YTÜ Bitirme Tezleri İşbirliği

İstanbul Sanayi Odası-Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Endüstriyel İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENDİL) arasında hayata geçirilen "Bitirme Tezleri İşbirliği Projesi", üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesini ve akademik çalışmaların ekonomik kalkınmaya katkısını arttırmayı hedeflemektedir.

İstanbul Sanayi Odası üyelerinin Ar-Ge, ileri teknolojiler ve organizasyonel performanslarının artırılması doğrultusunda YTÜ Mühendislik Bölümleri son sınıf öğrencilerinin bitirme projelerinin İSO üyesi firmalarda gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.