İSO Mesleki Eğitim Projesi Kapsamında Alüminyum Konusunda İhtisaslaşmış Okul Olmayı Hedefleyen Alkop MTAL’de TALSAD Yetkilileri İle Görüşüldü

  • Haberler
grup37-alkop-mtal-ziyaret

İSO Mesleki Eğitim Projesi kapsamında Protokol Yürütme Kurulu’nda 37. Grup Alüminyum Ürünleri Sanayii Meslek Komitesi Başkanı Ayhan Yerekaban ve Ali Natık Buda’nın yer aldığı Alkop MTAL’de okulun altyapısı ile birlikte alüminyum konusunda elit eğitim verebilmek için müfredat, öğretmen ve diğer kurgularla ilgili hazırlıklar son hızıyla devam etmektedir.

Okulun sektörle yakın ve kuvvetli ilişki kurması ve bu bağlamda yeni paydaşların okula entegre edilmesi adına temaslar sürmektedir. Bu bağlamda Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD) de okula davet edilmiş ve üst düzeyde gerçekleşen ziyaret kapsamında okulun hedefleri, alüminyum sektörü spesifik müfredat, öğretmen ve kurgu avantajları, okul altyapı avantajları gibi unsurlar paylaşılmıştır. Ziyarette bulunan TALSAD Genel Sekreteri Dr. Erol Metin, okulun sektöre yönelik kurgusu bağlamında özel bir okul olduğunu belirtmiş ve Protokol Yürütme Kurulu’nu dernek genel kuruluna katılıp okulu tüm paydaşlara doğrudan anlatmaları için davet etmiştir. Genel kurul sonrası da firmaların entegre edilmesi ile ilgili alt sürecin başlatılacağı ifade edilmiştir.