İSO Mesleki Eğitim Protokolü Kapsamında Sultanbeyli Sabiha Gökçe MTAL Yeni Projelerinin Fizibilitesi için Derindere Motorlu Araçlar’da

  • Haberler
grup46-sabiha-gokce-mtal

Protokol Yürütme Kurulu’nda 46. Grup Metallerin Talaşlı İşlenmesi Sanayii Meslek Komitesi Başkanı Kerim Çolakoğlu, 46. Grup Metallerin Talaşlı İşlenmesi Sanayii Meslek Komitesi Üyesi Ali Dalgıç ve Kale Grubu Danışmanı Yalçın Yılmazkaya’nın bulunduğu okulumuzda 24 Şubat 2020 tarihinde Erasmus + projesi ile ilgili çalışmaların ön hazırlığı ve okula kazandırılması planlanan “Elektrikli Araçlar Dalı” ile ilgili inceleme, fikir alışverişinde bulunmak amacıyla Derindere Motorlu Araçlar’ın İstanbul Teknik Üniversitesi yerleşkesine ziyaret düzenlenmiştir.  

Elektrikli araçların yapımıyla ilgili tüm proseslerin tanıtıldığı programda; motor, şarj ve kablolama üniteleri tanıtılmış, iki elektrikli araç ile test sürüşü yapılmıştır. Heyet DMA kurucusu Önder Yol ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette kendisi ayrıntılı sunumunun yanı sıra tüm sorulara detaylı yanıtlar vermiştir.