37. Grup Otomotiv Ana ve Yan Sanayii Meslek Komitesi Toplantısı Sayın Prof. Dr. Ercan Tezer’in Katılımı ile Gerçekleştirildi

  • Haberler
37-grup-manset-nisan07-02

Meslek Komitemizin 02 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilen toplantısına Otomotiv Sanayi Derneği Genel Sekreteri Sayın Prof. Dr. Ercan Tezer katılmıştır. Emekliye ayrılan Sayın Tezere’e bugüne kadar sektörümüze yönelik vermiş olduğu katkılarından dolayı, Meslek Komitemiz ve sektörümüz adına bir plaket takdim edilmiştir.

Prof.Dr. Ercan TEZER, OSD Genel Sekreteri

Prof. Dr. Tezer, motorlu karayolu taşıtı üreten sanayiinin yurt içi ve yurt dışında temsilcisi olan Otomotiv Sanayii Derneği-OSD’nin Genel Sekreteridir.

Prof. Dr. Ercan Tezer, 1960 yılında Ankara Üniversitesi’nden mezun olmuş ve aynı üniversitenin tarım makineleri bölümünde akademik çalışmalarını tamamlamıştır. 1969–1983 yılları arasında Çukurova Üniversitesinde aynı bilim dalında Bölüm Başkanlığı ve akademik görevlerini sürdürmüştür. Dekanlık ve Rektör Yardımcılığı gibi görevlerle de geçen Üniversitelerdeki 23 yıllık akademik hizmetten sonra 1983 yılında ayrılarak otomotiv sanayine geçmiştir.

1983–1987 yılları arasında Ford Traktör fabrikasında Genel Müdür ve 1987-1990 yıllarında da Daimler Benz Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak otomotiv sanayiinde çalışan Prof. Dr. Tezer, 1992 yılında OSD’nde göreve başlamıştır.

Günlük çalışmaları içinde değişik stratejik alanlarda sanayiden gelen uzmanlarla yapılan toplantıları düzenlemiş ve yürütmek yanında, hükümet kurumları ve diğer uluslararası kuruluşlar nezdinde Ülkemizdeki otomotiv sanayini temsil etmiştir.

Otomotiv sanayimizi ilgilendiren birçok alanda stratejik rapor çalışmalarında, Kalkınma Planları sektör raporu çalışmalarında başkan ve raportör olarak doğrudan yer almış olan Prof. Dr. Tezer, halen birçok proje de yönetici olarak görevli bulunmaktadır. Prof. Dr. Tezer katıldığı birçok uluslararası toplantılarda otomotiv sanayiini temsil etmiş ve tanıtımını yapmıştır.

Prof. Dr. Tezer, 2005 yılında da 2 yıl için, OSD’ni temsil ettiği (OICA) Uluslararası Otomotiv Sanayii Birliği’nde Başkan Yardımcısı görevine seçilmiştir. Prof.Tezer 2011 yılında yeniden bu kere 3 yıllık süre için OICA Başkan Yardımcılığına görevine getirilmiştir.

Prof. Dr. Tezer OSD’ndeki görevini 2015 Mart ayında tamamlamıştır.