Tüm Yayınlar

Kitapların mevcut bilgisi için lütfen satın almadan önce +90 (212) 252 29 00 131 / 132 / 133 no'lu numaradan bilgi alınız.

Bakır ve Bakır Alaşımları İmalat Sanayi Sektör Raporu

Sanayide metal ham madde denilince akla ilk gelen ürünler arasında yer alan bakır ve bakır alaşımları yer alıyor. Başta iletkenlik olmak üzere önemli fiziksel özellikleri ve artık hayatımızın her alanını kaplayan elektrik-elektronik ürünlerdeki vazgeçilmezliği ile bakır, tartışmasız bir stratejik öneme sahip. İnsanlığın kullandığı ilk metallerden biri ve ilk alaşım komponenti olması bakırı kadim bir malzeme haline getirirken, önümüzdeki on yıllarda elektrikli araçların ve yenilenebilir enerji üretiminin kazanacağı ağırlık, bakırın değerini geleceğe taşıyor.

Bakır ve Bakır Alaşımları İmalat Sanayi sektör raporumuz, uluslararası standartlarda mamul üretebilen, piyasa ve talep koşullarına uyum gücü yüksek firmalarımızın yer aldığı bu sektörde ülkemizin, büyüyen coğrafyalara yakınlığının yanı sıra teknik bilgi ve deneyimi ile küresel değer zincirlerindeki dönüşümden pay almaya aday olduğunu ortaya koyuyor.

Yayın Tarihi : Ekim 2022 İNDİR