Temizlik ve Kozmetik Ürünleri Sanayii UR-GE Projesi

Odamız, TEMİZLİK VE KOZMETİK ÜRÜNLERİ üreticilerinin yer alacağı UR-GE projesinin çalışmalarına başlamıştır.

Aynı sektörde faaliyet gösteren firmaların kümelendiği ve beraber hareket ettikleri, %75 destekli proje kapsamında gerçekleştirilecek eğitim, danışmanlık hizmetleri ile yurtdışı pazar araştırmaları faaliyetleri ile firmalarımızın ihracatlarını artırmak ve hedef pazarlarını çeşitlendirmek amaçlanmaktadır.

Söz konusu proje ile, projede yer alacak firmaların, yapılacak ihtiyaç analizi sonucunda belirlenen alanlarda eğitim ve danışmanlık hizmetleri almaları sağlanacaktır. Proje kapsamında gerek yerinde pazar araştırması yapmak üzere potansiyel alıcılara yönelik bu ülkelere heyet ziyaretleri düzenlenmesi, gerekse bu ülkelerdeki potansiyel alıcılara yönelik alım heyetlerinin Türkiye’ye ziyaret organizasyonlarının düzenlenmesi planlanmaktadır. Ayrıca, firmalarımız proje kapsamında bir fuara ziyaretçi olarak da katılabilmektedir. 

Proje kapsamında gerçekleşecek yurtdışı pazarlama ve alım heyeti etkinliklerinde, firma başı en fazla iki kişinin konaklama ve ulaşım masrafları, heyetin tanıtım ve organizasyon giderleri (tercümanlık, toplantı yeri kirası, görsel ve yazılı tanıtım giderleri, ikili görüşme hizmetleri vb.) destek kapsamındadır.

Eğitim, danışmanlık ve yurtdışı pazarlama faaliyetlerini kapsayan proje giderlerinin ön finansmanı İSO tarafından karşılanacaktır. Masrafların %75’i Ticaret Bakanlığından destek olarak talep edilecek olup, kalan kısım projeye katılan firmalardan katkı payı olarak alınacaktır.

Projeye ilişkin detaylı bilgi aşağıda irtibat numaraları verilen AB ve Uluslararası İlişkiler Şubemizden alınabilir.

Projede yer almak isteyen üyelerimizin bu bağlantıya tıklayarak açılan formu 15 Nisan 2019 tarihine kadar doldurmaları rica olunur. Gelen talepler değerlendirilerek ilgili firmalarımıza geri bildirimde bulunulacaktır. 

ÖNEMLİ NOT: Ticaret Bakanlığının ilgili tebliğinin, "Bir firma aynı anda sadece bir UR-GE projesinde katılımcı olarak yer alabilir." maddesi gereği, halihazırda devam eden bir URGE projesinde yer alan firmalar, aynı anda başka bir URGE projesinden faydalanamazlar. Başvuru yaparken firmalarımızın bu hususu göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur.

İletişim

Süleyman Karakaya
AB ve Uluslararası İlişkiler Şubesi
0212 252 29 00 / 171
skarakaya@iso.org.tr